H O N D U R A STegucigalpa, HONDURAS


1998.10.16


   
ATGAL


Tegucigalpa, HONDURAS

Gauta 1998.10.16


Pagaliau tai atsitiko, kas seniai kabėjo virš mūsų, kas tiesiog tvyro šių šalių (Centrinės Amerikos) ore. Mus kiekviename žingsnyje įspėja, kad čia yra pavojinga, kad gali apvogti, apiplešti ir t.t. Ypač neramus mūsų meksikiečiai, nes jie supranta, ką jiems sako žmonės ispaniškai.

Ką tik vidury dienos, Honduro sostinės Tegucigalpos centre, už poros šimtų metrų nuo JAV ambasados, mūsų Taikos žygio automobilį bandė apiplėšti. Nepavykus atrakinti spynos, bandė atidaryti duris su laužtuvu, kol galų gale išdaužė šoninį langą. Mūsų laimei vagys buvo primityvūs, ir durų nesugebėjo atidaryti. Tad daiktų per išdaužtą langą nespėjo ištraukti... Tai buvo dar viena pamoka. Prieš Meksiką Ahmetui ir Christofui duše pavogė pasus, 2000 DEM ir kreditines korteles. Jeigu pasus pavogtų lietuviams, mes nebegalėtume tęsti kelionės. Gauti vizas, kuriomis užpildyti mūsų pasai, užtruko kelis mėnesius. Ateity nė žingsnio nuo mašinos...

Tačiau tolimesnę kelionę link Nikaragvos teko keliom valandom (o gal ir visai dienai) atidėti. Mums ką tik įdėjo naują stiklą ($120), ir aš rašau šį laišką mašinoje, griždamas su Hugo ir Giunteriu iš dirbtuvės.

Tikėkimės, kad ir toliau mus saugos apvaizda nuo didesnių nesėkmių.

SigitasATGAL