Lietuvos rytas. 1998.11.30 "Tūkstantmečio taikos žygis tęsiamas Pietų Amerikoje"


Medeljinas, lapkričio 29 d. (ELTA). UNESCO remiamo Didžiojo tūkstantmečio taikos žygio dalyviai, išskridę oro taksi iš Panamos sostinės į pasienį, patyrę audrą plaukdami naktį medine valtimi Karibų jūroje ir daug kitų pavojų, pagaliau laimingai pasiekė Kolumbijos miestą Medeljiną.

  Rugpjūčio 6-ąją Sietle (JAV) pradėję pusantrų metų truksiančią kelionę aplink pasaulį ir įveikę 8 Šiaurės ir Centrinės Amerikos šalis, žygeiviai buvo įstrigę Panamoje. Keliautojai iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Turkijos ir Meksikos sugaišo visą savaitę, kol jiems pavyko laivu išsiųsti automobilį į Kartachenos uostą Kolumbijoje.

   Medeljine prie žygeivių vėl prisidėjo dėl akies operacijos Gvatemaloje pasilikęs ekonomistas Edvardas Žižys ir jį slaugiusi filologė Goda Čiplytė. Kartu su fiziku Sigitu Kuču ir istoriku Gediminu Vasiliausku dabar jie sudaro grupės branduolį.

   Kolumbijoje žygio dalyviai pradėjo antrąjį savo kelionės etapą - per 3 mėnesius jie turės įveikti per 10 tūkst. kilometrų Pietų Amerikos keliais. Iš Kolumbijos maršrutas juos atves į pusiaujo šalį Ekvadorą, o gruodžio 8-ąją grupė atvyks į Peru, kur numatyta didžiulė taikos programa, truksianti visą mėnesį.

   Po to pervažiavę Čilę ir Argentiną žygeiviai pavasarį kelsis į Vakarų Afriką. Toliau - Europa ir Azija. Žygio maršrutas baigsis Japonijos mieste Hirosimoje pirmąją 2000-ųjų metų naktį. Į Lietuvą dviratininkai turėtų atvykti 1999 metų birželį per Kuršių neriją.


ATGAL